Wielki test w szczegółach

Czy wiesz kiedy powstały poszczególne miejscowości Gminy Suchy Las? A może znasz nazwy wiosek, które na przestrzeni ostatnich 100 lat przestały istnieć? W którym wieku wybudowano kościół w Chojnicy, a w jakim filmie kościół ten stanowił scenografię? Jeśli znasz odpowiedź, to świetnie, jeśli nie, warto poczytać na ten temat!

Zachęcamy wszystkich mieszkańców – dorosłych i bardzo młodych – do zapoznania się z historią odległą, ale i tą zupełnie świeżą – naszej Gminy.  A potem – do zweryfikowania swojej wiedzy w WIELKIM TEŚCIE O GMINIE SUCHY LAS.

Zapraszamy na drugą edycję WIELKIEGO TESTU, organizowanego przez Urząd Gminy Suchy Las, Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Suchy Las oraz Towarzystwo Przyjaciół Gminy Suchy Las. Pierwsza edycja odbyła się 19 maja 2018 r. i została zorganizowana z okazji 800-lecia Suchego Lasu. Udział w niej wzięło 50 osób, a uczestnicy odpowiadali na 40 pytań za pomocą aplikacji mobilnej. Pozytywne opinie uczestników zachęciły nas do organizacji WIELKIEGO TESTU również w tym roku.

Formuła testu pozostaje bez zmian – do udziału zapraszamy drużyny 2-osobowe złożone z osób od 12 roku życia. Drużyny mogą mieć dowolny skład: pary, przyjaciele, rodzeństwa, rodzice z dziećmi, znajomi lub osoby przypadkowo dobrane na potrzeby TESTU.

Literatura polecana dla osób, przygotowujących się do udziału w Teście:

  • Zenon Pilarczyk, Jan Rewers „Monografia Gminy Suchy Las”,
  • Ryszard Chruszczewski „Zarys historii  Gminy Suchy Las i jej mieszkańców”,
  • „Gazeta Sucholeska” rocznik 2018 i 2019.

Program

Program

16:00 – rejestracja uczestników
16:40 – próba generalna
17:00 – Wielki Test
19:00 – planowane zakończenie

Joanna Nowak